RSS

Další povinné vítězství mužů B

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 3, průměr je 5.00)

V sobotu 30.9. odehráli další domácí zápas podzimní části – tentokráte proti družstvu z Vysokého Mýta.

Protože jsme před těmito zápasy byli na 1. místě tabulky a soupeř až na 6., tak pro nás logicky nezbývalo nic jiného, než získat plný počet bodů a 1. místo udržet.

Za krásného podzimního (slunečného, teplého a mírně větrného) počasí jsme nastoupili do . zápasu v následující sestavě – náhra Vojta, účko Koudy, na prdě Pítrs se Stenlym, na bloku Ivoš ml (jako 1. blokař) a Jarina a jako libero Dědek.

Začátek zápasu vypadal tak, že ani jedno družstvo nezná základní poučku ze žáků – kdo nedá podání tak nemůže vyhrát – a asi 10 prvních podání (naštěstí střídavě na obou stranách) bylo zkažených. Poté se situace uklidnila aspoň z naší strany a díky větší kvalitě, zkušenosti a menšímu množství chyb (snad až na Koudyho) jsme celkem bez problémů vyhráli první zápas 3:0.

Do druhého zápasu jsme pozměnili sestavu a s vidinou klobásek v udírně připravených pro obě družstva po skončení zápasu jsme nastoupili v této sestavě – náhra Jeny (se skoro zlomeným prstem), účko beze změny Koudy, na prdě Stenly tentokrát s Jarinou, na bloku tradičně Ivoš ml a netradičně Uri (nebylo kam ho jinam schovat ), libero opět Dědek. První set trochu trápení (že by sehrávání se staronovým nahrávačem?) a přesto vítězně. Ve druhém setu jsme soupeře rozdrtili se 13 body. Zřejmě díky jednoznačnému průběhu a možná i vůni z udírny jsme v dalším setu rychle nabrali ztrátu 7-mi bodů, kterou jsme sice dokázali v závěru stáhnout, ale přesto prohrát set. Protože ale soupeři zřejmě síly ubývali rychleji než nám, tak poslední set jsme si už v klidu pohlídali a dotáhli zápas do vítězného konce v poměru 3:1.

Takže splněná povinnost (rozuměj bodově), celkem pohodové zápasy, všichni si zahráli, bez zranění, uvařili jsme si jídlo (jde nějak i bez Standy nebo Karla), pěkné počasí a hezká většina soboty (než někteří dorazili domů).

Děkujeme za pomoc mladíkům z A-týmu i marodům (Jeny, Uri, Stenly, Jarina, Dědek, ….).

Další zápas je tuto sobotu 7. 10. Ve Slatiňanech a následnou sobotu 14.10 poslední domácí zápas podzimní části doma proti Svitavám – včetně zakončení sezóny a bankovní akce (ovečka, pivo, Cola, a snad i něco k jídlu a pití) – takže se všichni těšíme na viděnou.

Sestava: Jarda, Pítrs, Stenly, Jeny, Uri, Koudy,Vojta, Ivoš ml. a Dědek.