Cry Tento týden není žádná služba Cry

Ostatní soutěže

Ženy - OP Ženy - OP

PřihlášeníStatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes235
mod_vvisit_counterVčera3646
mod_vvisit_counterTento týden23137
mod_vvisit_counterMinulý týden26062
mod_vvisit_counterTento měsíc53015
mod_vvisit_counterMinulý měsíc97463
mod_vvisit_counterVše3634352
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval
RSS

mesto-lanskroun-schaeffler MU Lanškroun Schaeffler Lanškroun

Dalším významným podporovatelem lanškrounského volejbalu mládeže je ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
A to formou projektu: Program X. výzva č.2,5 a Můj klub a Program B1 - podpora Pardubického kraje.

Z Letohradu vítězně se ztrátou jednoho bodu

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 3, průměr je 5.00)

V sobotu nás čekal známý soupeř z nedalekého Letohradu. Diametrálně rozdílné postavení soupeřů v tabulce nezavdávalo podnět k nějakému infarktovému dramatu. Naši věrní fanoušci i my samotní ale víme, že v posledních zápasech jsme se zrovna nepotkali s formou, která by odpovídala našemu bodovému zisku v soutěži. Navíc jsme se v poslední době stali naším největším soupeřem my samotní.

Jak asi tušíte, tak ani v Letohradě tomu nebylo jinak. Po malém zpestření, kterým byl předcházející zápas místních žen, jsme začali kvalitní rozcvičkou. Po několika hvězdných akcích a gólech, za které by se nemuseli stydět ani Ronaldo a Messi, jsme nastoupili k prvnímu zápasu. Díky naší aktuální marodce nemáme na výběr moc kombinací, tudíž sestava byla následující: Lukáš s Jindrou na středu, Kuba s Lojzou na smeči, na nahrávce Standa, na účku Vláďa a na liberu Petr. Zápas jsme nezačali úplně špatně a vyrovnaný první set jsme v koncovce získali rozdílem šesti bodů 25:19. Po povinných třech minutách oddechu jsme v nezměněné sestavě nastoupili k setu druhému. Několika výpadky jsme set „vyhráli“, ale tentokrát bohužel pro soupeře. Nikdo z nás nemohl uvěřit výsledku 7:25. Trenér (marod Jířa) se v průběhu setu snažil sestavu změnit a nakopnout nás střídáním, ale každý jsme si poctivě přidali nějaký ten bodík pro soupeře a se sklopenou hlavou jsme vyhlíželi set třetí. Situace se moc nezměnila, ale výsledek tentokrát vypadal o něco lépe 21:25 v náš neprospěch. Po nastavení našich hlav správným směrem, a to čelem k soupeři, jsme se dokázali vzchopit a čtvrtý (25:18) a pátý (15:10) set urvat v náš prospěch. Jindy by se dala výhra 3:2 brát jako úspěch, ale v naší situaci je to ztráta jednoho bodu do tabulky!

Přestávka tentokrát byla malinko delší, protože v Letohradské tělocvičně probíhala střídavě dvě utkání. Většina z nás tento fakt ocenila a vydala se do místní hospody sledovat závěrečný zápas našich hokejistů na olympijském turnaji. U nejlepšího iontového nápoje, který kdy byl vymyšlen, jsme se uklidnili faktem, že nejsme jediní sportovci, na které padla deka a nemohou ji ze sebe za žádnou cenu sklepat.

V odpoledních hodinách, o hodinu později než bylo oficiálně v plánu, jsme nastoupili k druhému zápasu v následující pozměněné sestavě: Lukáš s Jindrou na středu, Petr s Lojzou na smeči, na nahrávce Standa, na účku Vláďa a na liberu Dominik S. Od prvních bodů bylo jasné, že to pro nás opět nebude snadná záležitost. Soupeř těžil body hlavně z našich chyb a nepřesností. Můžeme být jenom rádi, že ani Letohrad se nevyvaroval nevynucených chyb a tak po dvou setech byl stav nerozhodný 1:1 (25:23 a 16:25). V následujících dvou setech (25:16 a 25:19) nám oproti prvnímu zápasu pomohla větší důslednost na jednotlivé činnosti. Vyvarovali jsme se chyb na podání, byli jsme přesnější na příjmu, z čehož pak pramenila vyšší úspěšnost na útoku. Náš zlepšený výkon bohužel neuneslo soupeřovo libero, které se více staralo o komunikaci s rozhodčím, než o příjem a hru v poli. Půlku třetího setu hrál Letohrad bez libera, což se taky projevilo na celkovém výsledku. Druhý zápas vyhráváme 3:1. Třech získaných bodů si velmi ceníme, protože náš výkon měl k ideálu daleko. Druhý zápas se nám spíše podařilo urvat než vyhrát.

Chápu, že každý z našeho týmu přesně ví, jak to mají ostatní hrát jinak, když se nedaří. Stejně tak všichni přesně víme, jak to mají hrát naši hokejisti, aby konečně dovezli nějakou tu placku z velké akce. V prvním řadě je ale nejdůležitější, aby se každý zaměřil sám na sebe a plnil si svoje povinnosti jak na hřišti, tak i mimo něj. Někdo si řekne, že se přeci jedná o kolektivní sport, tak proč by se jednotlivci měli zaměřovat na sebe. Všechno je to o přístupu, který je v každém z nás a žádný kolektiv nemůže fungovat, pokud nebudou fungovat jeho jednotlivé části. Jsme krásným příkladem toho, že když je na hřišti šest trenérů a další tři až čtyři jsou na lavičce, tak vzniká chaos, díky kterému je pak možné ztrácet body i s předposledním Letohradem. To samozřejmě neznamená, že Letohrad je nějaký špatný tým, ale přirovnání plyne z jeho aktuálního místa v tabulce.

  

Kompletní sestava: Marek L., Chudý J., Pfeifer J., Stasiowski D., Matějka P., Koudelka A., Čajka V., Joza D., Musil S., Hejl V. a Záleský J. (morální a trenérská podpora)

S příslibem větší bojovnosti a zlepšeného výkonu bychom Vás chtěli pozvat k poslednímu letošnímu zápasu na domácí palubovce. Těžký soupeř z Kerhartic nám určitě nic nedaruje a bude se bojovat o každý bod. Budeme se na Vás těšit v sobotu 3. 3. 2018 od 10:00 a od 13:00. Vaše pravidelná a skvělá podpora je pro nás dalším hráčem na hřišti!

Pro komentování se přihlas
  • Žádné komentáře nenalezeny