RSS

Další úspěch lanškrounského volejbalu

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 5, průměr je 5.00)

Tentokrát již v pátek 20.4. jsem se vydali na kvalifikaci Mistrovství republiky starších žákyň do Uherského Hradiště. Na tuto soutěž postupují pouze družstva na prvních dvou místech v Krajském přeboru a prvních osm týmů z Českého poháru. Na nás čekalo sedm soupeřů a pouze týmy na prvních třech místech, měly to štěstí postoupit do vysněného finále mezi nejlepších 16 týmů z celé republiky. A jak to vše probíhalo?

Hned v sobotu ráno nás čekaly dva papírově nejsilnější soupeři, což nás trošku mrzelo, protože bylo velmi málo prostoru na zkombinování nejlepší možné sestavy. Ale poradili jsme si s tím skvěle a hned první zápas s Ostravou byl dotažen do úspěšného konce a první tři body byly připsány na našem kontě. Druhý zápas nás čekal velmi silný tým domácích tedy Uherského Hradiště. Bylo to přetahování o každý bod, ale v setu prvním jsme byly úspěšnějšími my. Naše skvělá hra se ale nepotvrdila v setu druhém a i v tiebreaku, pár našich nevynucených chyb, ale hlavně skvělá hra soupeřek nás stály vítězství v tomto zápasu.

V dalších dvou zápasech jsme neměly moc "práce". Soupeřky jsme přehrály s jasnými výsledky a byl čas předvést i pár "parádiček" pro diváky. Tím pro nás skončila sobota a my se psychicky musely připravit na další tři družstva, která na nás čekala v neděli a mělo se rozhodnout o úspěchu či neúspěch postupu do velkého finále.

V neděli ráno po odpočinku v příjemném penzionu jsme nastoupily proti soupeřkám ze Znojma. Již při rozcvičování bylo vidět, že nás nečeká nic lehkého. Vývoj zápasu to také potvrdil. Ve druhém setu jsme dokonce prohrávaly stavem 10:16, ale holky se dokázaly zmobilizovat, přestaly dělat zbytečné chyby a zápas dovedly do úspěšného konce.

Ve dvou posledních zápasech s Přerovem a Novým Veselí šlo opět vše hladce a to znamenalo zisk šesti bodů.

Takže v celkové tabulce jsme skončily na perfektním druhém místě, což znamená místo postupové.  A o víkendu 11.-13.5.  nás čeká finále Mistrovství republiky starších žákyň v Brně, kde se pokusíme o další krok k velkému úspěchu lanškrounského volejbalu, protože první krok k danému jsme úspěšně zdolali.