Cry Tento týden není žádná služba Cry

Ostatní soutěže

Ženy - OP Ženy - OP

PřihlášeníStatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes235
mod_vvisit_counterVčera3646
mod_vvisit_counterTento týden23137
mod_vvisit_counterMinulý týden26062
mod_vvisit_counterTento měsíc53015
mod_vvisit_counterMinulý měsíc97463
mod_vvisit_counterVše3634352
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval
RSS

mesto-lanskroun-schaeffler MU Lanškroun Schaeffler Lanškroun

Dalším významným podporovatelem lanškrounského volejbalu mládeže je ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
A to formou projektu: Program X. výzva č.2,5 a Můj klub a Program B1 - podpora Pardubického kraje.

MUŽI POSTOUPILI DO 2. LIGY!!

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 11, průměr je 5.00)

Muži Lanškrounského „Áčka“ postoupili po víkendových bojích do 2. ligy. Ale pěkně od začátku, o uplynulém víkendu jsme v Lanškrouně, v hale Na Střelnici, postupně sehráli čtyři utkání kvalifikace o postup do 2. ligy mužů pro ročník 2018/2019.

Účast jsme si zajistili vítězstvím v Krajském přeboru Pardubického kraje. Soupeřem nám pak byli vítězné týmy dalších krajů, Červený Kostelec (Královéhradecký), Holešov (Zlínský), Palkovice (Moravskoslezský) a Hodolany (Olomoucký). Nečekaly nás lehké zápasy, což bylo znát i dle soupisek. Za tým Hodolan například nastoupil vynikající dnes již bývalý reprezentační nahrávač Petr Zapletal.

První zápas jsme sehráli hned v sobotu ráno v 9 hodin proti týmu z Červeného Kostelce. Proti týmu, který známe z krajské soutěže a se kterým jsme měli bilanci dvou vyhraných a dvou prohraných zápasů. Po našem klasickém nervózním začátku, kdy jsme ztráceli až několik bodů jsme se postupně dostali do hry, bohužel vypracovaný náskok soupeře jsme již nedokázali stáhnout a set jsme prohráli. Pár rad o přestávce, a další dva sety jsme vyhráli. S vidinou lehce získaných bodů jsme do čtvrtého setu nastoupili dost vlažně, což se znovu projevilo v konečném výsledku. Tie-break jsme naštěstí zvládli, vítězíme 3:2 a do tabulky zapisujeme první dva body.

Červený Kostelec – Lanškroun 2:3 (21,-18,-22,19,-12)

Na další zápas jsme čekali až do odpoledních hodin. Čekal nás tým z Holešova. Neznámým soupeřem jsme se nenechali zaskočit, od začátku jsme diktovali tempo hry. Odměnou pak byla výhra 3:0 a další tři body do tabulky.

Lanškroun – Holešov 3:0 (21,19,18)

Na konci sobotního dne jsme v tabulce měli 5 bodů a drželi jsme postupovou druhou příčku. S ohledem na los jsme si však uvědomovali, že nás v neděli čekají těžší soupeři, a že jakýkoliv bodový zisk bude ještě složitější.

Okolo 11 hodin jsme nastoupili proti týmu z Palkovic, týmu, který sršel sebevědomím. Dalo by se říci až možná arogantním sebevědomím, který sobě prorokoval jasnou výhru během 30 minut. Standardní vlažný začátek zapříčinil rychlý bodový náskok soupeře, který jsme nedokázali dotáhnout. První set prohráváme. Nicméně zjišťujeme, že kvalita soupeře není tak závratná, jak sami prezentovali během rozcvičení. Další set vyhráváme stejným poměrem bodů. Ve třetím setu se soupeřem přetahujeme o každý míč. Po pár výměnách si Jířa mírně podvrknul kotník a byl nucen vystřídat. Z tohoto rozhozeni jsme zbytek setu prakticky odevzdali a set prohráli výrazným rozdílem. Situace byla vážná, prohra by pravděpodobně znamenala konec nadějí, výhra naopak udržení postupových pozic. Hlavy jsme nesvěsili a do čtvrtého setu nastoupili za úplně jiného rozpoložení než v závěru předchozího setu. Tvrdou lekci jsme soupeři vrátili i s úroky. Do pátého setu jsme nastoupili ještě ve větší psychické pohodě za pokračující suverénní hry. Výsledkem byla výhra 3:2 a další 2 body do tabulky. Následovala kalkulace možných scénářů vývoje tabulky a studování hodnocení výsledků dle

platných předpisů svazu, které hovořili jednoznačně v náš prospěch. Postupujeme do druhé ligy!

Lanškroun – Palkovice 3:2 (-18,18,-12,10,7)

Z důvodu výsledků dalších zápasů bylo před naším posledním střetnutím, tentokrát s Hodolany, jasné, že my a právě Hodolany postupujeme. Hráli jsme jenom o konečné umístění v tabulce. Do zápasu jsme tedy nastoupili s pozměněnou sestavou, tak aby si zahráli všichni borci domácího mužstva. Podobně k tomu přistoupil i soupeř. Úroveň kvality předvedené hry však byla zachována, v některých výměnách možná i překonána. Se soupeřem jsme se tahali o každý míč, přičemž jsme měli v koncovkách větší štěstí my. Vítězíme poměrem 3:1 a vyhráváme tak kvalifikační skupinu v domácím prostředí.

Hodolany – Lanškroun 1:3 (21,-23,-21,-22)

Dovolím si tvrdit, že prezentovaná hra v těchto čtyřech utkáních byla asi nejlepší, jakou jsme předvedli za celé svoje tříleté účinkování v krajské soutěži. Kdo nás o tomto víkendu neviděl hrát, přišel o hodně silný zážitek.

Slovy možná nelze vyjádřit, jak jsme vděční vynikajícím fanouškům, kteří si našli čas a přišli se na nás podívat, ať už to bylo sobotní ráno nebo nedělní podvečer. Byli po celý víkend neúnavní a doslova nás hnali a tlačili do lepších výsledků. Naši fanoušci mají bez pochyby výrazný podíl na postupu do druhé ligy. Děkujeme Vám a doufáme, že vám budeme moci předvádět takovýto volejbal i v příští sezóně.

Neméně obrovský dík patří hlavním zapisovatelům Jardu Osladilovi a Kamilu Renčínovi, za jejich práci za počítadlem. Další slova vděku náleží Standovi Musilovi staršímu a dalším, kterým se podařilo do Lanškrouna tuto kvalifikaci vůbec dostat a celou organizaci zvládnout.

Fanouškům a všem, kteří se na tomto úspěchu Lanškrounského volejbalu podíleli ještě jednou mnohokráte díky.

Za tým:

Standa Musil st. jako hlavní trenér a manažer,

Michal Rybka jako asistent trenéra, a dále jmenovitě

Vláďa Čajka, Vojta Hejl, Jindra Chudý, Filip Janisch, Dominik Joza, Lojza Koudelka, Lukáš Marek, Petr Matějka, Standa Musil ml., Kuba Pfeifer, Dominik Stasiowski, Jířa Záleský a na dálku fandící Ivo Polášek

Pro komentování se přihlas
  • Žádné komentáře nenalezeny