Cry Tento týden není žádná služba Cry

Ostatní soutěže

Ženy - OP Ženy - OP

PřihlášeníStatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes1737
mod_vvisit_counterVčera2695
mod_vvisit_counterTento týden7148
mod_vvisit_counterMinulý týden16384
mod_vvisit_counterTento měsíc36834
mod_vvisit_counterMinulý měsíc57073
mod_vvisit_counterVše2718683
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval
RSS

mesto-lanskroun-podekovani MU Lanškroun Infokanál Lanškroun

Dalším významným podporovatelem lanškrounského volejbalu mládeže je ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
A to formou projektu: Program VIII., X. výzva č.2,5 a Můj klub a Program B1 - podpora Pardubického kraje.

Mladší žáci Lanškrouna desátí v ČR ! Ostudu jsme neudělali, ale měli jsme na víc !

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 7, průměr je 5.00)

 

Máme za sebou finále mistrovství ČR mladších žáků ČR ve volejbale, které se letos konalo

v Nymburce v termínu 27.4.– 29.4.2018.   

Výsledek by se dal shrnout do jedné věty. Ostudu jsme neudělali, ale měli jsme na víc !

 

Ačkoliv jsme splnili předsevzetí umístit se do desátého místa, zůstávají v nás smíšené pocity. Nevěděli jsme do čeho jdeme, protože s většinou „renomovaných“ družstev jsme měřili síly vůbec poprvé. Krajskou soutěží jsme prošli bez jediné prohry. Prohru jsme zažili až na kvalifikaci MČR s Českými Budějovicemi.

 

Na finále MČR jsme se vypravili již v pátek 27.4. v  počtu osmi hráčů.    

První zápas nás čekal už v šestnáct hodin s mužstvem Kolína. Nechtěli jsme nic podcenit a tak jsme odjížděli z Lanškrouna již po obědě, abychom měli dostatek času připravit se na zápas. Vyplatilo se a Kolín jsme jasně porazili 2:0.

Ve druhém zápase nás čekal vítěz kvalifikace skupiny C, Blue Volley Ostrava. Na hřišti se rozcvičovalo třikrát tolik hráčů než našich. Zápas začal za mohutného rachotu šesti bubnů, několika vuvuzel, trubek a kdoví co ještě dalšího. Nebylo slyšet vlastního slova, natož pokynů trenéra. Ačkoliv jsme prohráli 0:2, přes nervozitu našich hráčů jsme první set prohráli jen se sedmnáctkou , druhý těsně s třiadvacítkou.

V sobotu ráno nás čekal třetí zápas v základní skupině s týmem z Ústí nad Labem. Nepodcenili jsme zápas a vyhráli 2:0, kdy si zahráli i dva hráči z lavičky.

V základní skupině C jsme skončili druzí a v dalších zápasech jsme vytvořili další skupinu E společně s prvními třemi týmy z vedlejšího kurtu ze skupiny D. Výsledky ze základní skupiny se započítávaly. Začalo však přituhovat, protože první dva týmy tvořili dva výherci kvalifikací, Dukla Liberec a naši dobří známí, České Budějovice. K tomu se probojovalo družstvo Brna. Bylo jasné, že to nebude jednoduché a že máme těžší skupinu než je skupina v druhé hale.

Na základě pozorování jsme usoudili, že „hratelní“ by mohli být týmy z Brna a Liberce. Potřebovali jsme získat s těmito družstvy alespoň čtyři body a mohlo by dopadnou čtvrté místo ve skupině a nakonec boj o celkově páté místo v ČR. Nakonec jsme čtyři body vybojovali, ale vše dopadlo nakonec jinak. Ale hezky po pořádku.

Čtvrtý zápas s Brnem. Vlítli jsme na ně a první set vyhráli. Ve druhém se Brno vzpamatovalo a my jsme těsně prohráli. Řekli jsme si, že neponecháme nic náhodě a začali jsme třetí set od podlahy. Strany jsme měnili za stavu 8:2. Pak ale přišla krize, stav 10:4 a nakonec prohra . Velká škoda a to jsme ještě netušili, že nás tento prohraný tie break připraví o semifinále !

Pátý zápas s Duklou Liberec začínal po třech hodinách pauzy. Dalo by se říci, že načerpáme síly, vyhrajeme a zajistíme si tím postup do bojů o čelo tabulky. Přišla však první krize ! Bohužel pro celý tým, takže i když jsme kombinovali, střídali, jak to šlo, zkazili jsme, co se dalo a nakonec jasně podlehli Liberci 0:2.  Zklamání, psychická vyčerpanost / hlavně trenérů /…

Čekal nás poslední zápas ve skupině s Českými Budějovicemi, našim přemožitelem z kvalifikace, favoritem celého turnaje. Potřebovali jediný set, aby se dostali mezi nejlepší čtyři týmy v ČR. Řekli jsme si, že zapomeneme na prohraný zápas a ukážeme, že volejbal hrát umíme ! Byla to bitva. Úžasná podpora našich diváků, rodičů i hráčů jiných družstev. Hráli jsme dobře. Nekazili, útočili, nebáli se …. Budějovice nechápali, střídali, kombinovali, ale nebylo to nic platné. Vrátili jsme jim porážku z kvalifikace a jasně je přehráli 2:0.

Ačkoliv jsme získali potřebné čtyři body, díky vyrovnaným a těsným výsledkům ostatních družstev jsme se propadli až na páté místo ve skupině. Byli jsme „odsouzeni“ zahrát si o deváté až dvanácté místo. Smůla, stačilo nám uhrát téměř vyhraný set v tie breaku s Brnem a byli bychom v semifinále my !!

V neděli ráno jsme nastoupili do předposledního zápasu proti družstvu ze Svitav, které jsme hravě porazili 2:0.

Po dvouhodinové přestávce nás čekal poslední zápas o deváté místo proti domácímu týmu Nymburka. Na oko slabšímu, ale neznámému soupeři. Zklamání, psychická únava a malá motivace zapříčinila, že se v druhém setu dostavila krize číslo dva. Utkání jsme prohráli 1:2 a nakonec skončili na konečném desátém místě.

Jestli je to úspěch nebo zklamání musí posoudit každý sám. Dle mého názoru to byla obrovská zkušenost pro mladé hráče z Lanškrouna. Byl to jejich první velký turnaj. Myslím si, že ostudu sobě a lanškrounskému volejbalu určitě neudělali. Probojovali se mezi elitu mládežnického republikového volejbalu .

Je více než jasné, že máme před sebou kus práce, potřebujeme zlepšit fyzičku, technické a taktické dovednosti, ale především psychickou odolnost a vyzrálost. Musíme trénovat a hrát a hrát …. Nutně bychom potřebovali rozšířit kádr o další šikovné hráče. V tomto složení bude velmi těžké, spíše nemožné udržet krok se špicí.   

Sestava : Filip Joza, Radek Beneš, Dan Waclaw, Tadeáš Dostál, Vojta Teichman, Kryštof Jirásek, Miloš Sirný      

Uděláme však pro to maximum !                                                       Martin Joza - trenér

Výsledky :                                                                                                                                    

LA – Kolín  2 : 0 / 15, 18  /, LA – Ostrava   0 : 2 / -17, -23 / , LA – Ústí n.L. 2 : 0 / 20, 18 / , LA – Brno 1 : 2 / 20, - 22, -12 /  LA – Liberec 0 : 2 / -11, -17 /, LA -  Ostrava / 22, 22 /, LA – Svitavy 2 : 0 / 11, 19 /, LA – Nymburk  1 : 2 / 13, -17, - 8 /

 

Pro komentování se přihlas
  • Žádné komentáře nenalezeny
 
 

Soupiska Mladší žáci

mladsi-zaci-soupiska

Tabulka výsledků
Rozpis