Dalším významným podporovatelem lanškrounského volejbalu mládeže do 18 let je ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
A to formou projektu: Program VIII., X. a Můj klub a Program B1 - podpora Pardubického kraje.

Starší žákyně na skvělém šestém místě na Mistrovství republiky

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 7, průměr je 5.00)

Starší žákyně odehrály finále mistrovství České republiky

Stovky týmů starších žákyň si chtěly zahrát na letošním Mistrovství republiky a 64 z nich se podařilo postoupit do kvalifikace, která se odehrála koncem dubna. Naše děvčata se do ní probojovaly jako vítězky Krajského přeboru a odehrály ji v Uherském Hradišti, kde skončily na skvělém druhém místě a kvalifikovaly se na finálový turnaj, který se odehrál tento víkend v Brně. Jak to vše dopadlo?

Odjížděli jsme v pátek před obědem, protože první zápas nás čekal již ve 14,30. Naše volejbalistky dostaly do skupiny  České Budějovice, Kralupy a Karlovy Vary. Bylo jasné, že se jedná o jednu z nejtěžších skupin. Rozlosování nám tradičně nepřeje a vyhlídky na dobré umístění nebyly nejlepší, zvlášť při pohledu kdo nás čeká v případě postupu.

V prvním zápase nás čekal tradiční finalista mistrovství Karlovy Vary a náš vstup do utkání nebyl nejlepší. Od začátku jsme prohrávali a holky se dostaly do tempa až ve druhé půlce setu. Mocný finiš stačil jen na korekci stavu na 23:25, druhý set jsme prohráli 17:25 a čekali nás České Budějovice. Rozcvičující se téměř dvoumetrové soupeřky naháněly strach, ale pustili jsme se do nich s vervou, překonaly počáteční nervozitu a nakonec lehce vyhrály v obou setech. Program prvního dne byl u konce.

V sobotu nás čekaly Kralupy a byl to boj se vším všudy. Přetahovaná o každý bod, v závěru vedení o 8 bodů v obou setech a soupeřky nás pokaždé stáhly na stav 23:23. V obou setech se nám podařilo koncovky dotáhnout do vítězného konce. Infarktový zápas. Postupovali jsme z druhého místa do další skupiny. Tam se k nám připojily družstva Uherského Hradiště, Hradce Králové a Plzně, tedy další adept na finále.

Prvním soupeřem bylo Uherské Hradiště. V prvním setu se nám nedařilo a vcelku jasně jsme ho prohráli. Druhý set byl mnohem lepší a holky se začínaly rozjíždět. Dařilo se všechno a vyhráli jsme 25:17. V tiebreaku vyrovnaný stav do stavu 4:4 a stejně jako v základní skupině začaly létat karty pro trenéry soupeře, žlutá, červená, a rozhodčí u stolku zapisovatelů. Po pokračování zápasu nám soupeř utekl na 8:12, ale holky se nechtěly vzdát a neuvěřitelně zabojovaly a otočily na konečných 15:12!

Další na řadě byla Plzeň. Obrovský favorit povzbuzovaný desítkami rodičů s bubny, ale holky byly rozjeté a hrály skvělý volejbal. V prvním setu obrovský boj o každý míč a smolně jsme prohráli v koncovce 23:25. Neskutečná škoda pro další průběh turnaje, protože ve druhém setu holky Plzni nedaly vůbec šanci a vyhráli jsme 25:13. V tiebreaku jsme začali velmi dobře, ale soupeřky se zvedly a nakonec vyhrály 15:12 a mířily do finále. O to větší škoda, protože tento set nám v závěrečném účtování pro boj o medaile chyběl.

Rozjeli jsme tiebreakový den a ne jinak tomu bylo v posledním zápase dne s Hradcem Králové. Tam už byla znát únava z dvou hracích dnů a nebyl to úplně volejbal, který umíme. Výhra v zápase nám dala jistotu třetího místa ve skupině za Karlovými Vary a Plzní a tady je nutné trochu předběhnout , protože obě tato družstva hrála v neděli finále. S oběma jsme hráli vyrovnaně, Plzni vzali set a k bojům o medaile chyběl velmi malý krůček. Na ubytovnu jsme se dostali před půl desátou večerní a únava byla znát.

V nedělním play off nás čekal Frýdek Místek a tradiční tiebreak. Hrálo se už o půl desáté a tak jsme vstávali v sedm a i přes pomalý rozjezd do rozcvičení a zápasu jsme jasně vyhráli první set 25:13, vítěz zápasu měl hrát o celkové 5. místo a vše vypadalo, že to budeme právě my. Ovšem druhý set se vůbec nepovedl a holky zabraly opět až ve třetím setu a jasně ho vyhrály.

Poslední zápas turnaje a opět Uherské Hradiště. Opět neskutečný boj, prohrávaly jsme o 7 bodů, nedařilo se, ale holky posbíraly zbytky sil a vyhrály první set 27:25. Ve druhém setu vedení 23:20 a zdálo se, že je rozhodnuto v náš prospěch. Špatný příjem nás však o vítězství připravil a prohráli jsme 24:26. Ve třetím setu už jsme se nezvedli a prohráli ho. Celkově nám tedy patří skvělé šesté místo.

Níže uvidíte, jaká konkurence se v Brně sešla a která družstva zůstala za námi. Chválíme naše holky, protože odvedly výborný bojovný výkon a makaly, jak se na mistrovství sluší. Pro některé to byl poslední rok v této kategorii a zbývající mají další šanci na úspěch příští rok.

Děkujeme za podporu fanouškům z řad rodinných příslušníků, kteří se přijeli na holky podívat.

Libor, Šárka, Kace®

Sestava: Chládková Aneta, Jarošová Michaela, Kačerovská Barbora, Klabanová Magdaléna, Martincová Adéla, Pavlasová Markéta, Šilarová Sabina, Vacková Alena, Vinterová Nela, Žerníčková Monika, Habigerová Simona