RSS

Lanškrounský mezinárodní turnaj žákyň a jeho 32. ročník

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 4, průměr je 5.00)

O víkendu 9-10. června uspořádala třicítka domácích nadšenců další ročník turnaje žákyň a jako každý rok vše dopadlo skvěle. Co bylo k vidění? Tropické vedro, přeháňka, vítr a hlavně téměř padesát krásných zápasů.

Začínalo se po ranním dešti ve čtyřčlenných skupinách a v nich nastoupila družstva z Prahy, Nového Jičína, Hradce Králové, Brna, Svitav, České Třebové, Žichlínk a slovenské Skalice. Ve skupinách zvítězila družstva Svitav, Nového Jičína a Lanškrouna a zajistila si tak nejlepší pozici ve skupinách čtvrtfinálových.

Domácí volejbalistky se v základní skupině střetly s hráčkami Svitav B, Žichlínka a DDM Brna a všechny své zápasy vyhrály 2:0 na sety a jasně vyhrály skupinu. Ve čtvrtfinále na ně čekaly obě družstva Hradce Králové. Zápas s hradeckým áčkem byl letošní nejlepší zápas na antuce a dařilo se opravdu vše od servisu, přes bloky po různorodé akce v útoku. Soupeřky však nedaly kůži zadarmo a přetahovanou v prvním setu rozhodly pro sebe 26:24. Ovšem s výkonem našich děvčat se snad ani prohrát nedalo. Ve druhém setu se hned od začátku ujaly vedení a set jasně vyhrály. Stejně tomu tak bylo v tie-breaku a do finálové skupiny bylo velmi blízko. Stačilo ještě porazit hradecké béčko. To se podařilo bez větších problémů a naše hráčky postoupily do finálové skupiny spolu s Olympem Praha C a svitavským áčkem. Uprostřed těchto bojů se spustila přeháňka, kterou jsme vyplnili zpěvem děvčat do mikrofonů a rychlým občerstvením. Takže sobotu máme za sebou.

V neděli ráno bylo zataženo, ale po úmorném sobotním vedru to nikomu nevadilo. O půl deváté začaly zápasy ve finálových skupinách a naše holky šly na Olymp C. Součet bodů obou setů 50:22 a jasné vítězství. Finálový zápas proti Svitavám začal dost nervózně a nepodařilo se nám navázat na předešlé zápasy. Drobná nervozita, málo razantní útoky, zkažené servisy, ulité míče soupeřek nám nedovolily jít do výraznějšího vedení. Přesto jsme v závěru setu vedli 24:21, ale ani tento stav jsme nedotáhli do vítězného konce. Prohra 24:26. Jak málo stačilo… Druhý set velmi podobný, holky prohrávaly 18:23 a ještě jednou zabraly a za fantastického povzbuzování domácích fanoušků srovnaly skóre. Dvě chyby a nejtěsnější prohra. I tak si holky zaslouží pochvalu za skvělý výkon po oba dva dny.

Po předání diplomů a cen krajským radním Pardubického kraje panem Bernáškem byla ještě udělena cena nejužitečnější hráčce celého turnaje a tou se stala lanškrounská Nela Vinterová, která podávala oba dva dny neskutečné výkony.

LA – Svitavy A 0:2

Sestava: Áďa Martincová, Simča Habigerová, Mája Klabanová, Bára Kačerovská, Nelča Vinterová, Verča Tylšarová, Valča Švecová, Lucka Horáková, Natka Gildainová, Anička Dařílková