Dalším významným podporovatelem lanškrounského volejbalu mládeže do 18 let je ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
A to formou projektu: Program VIII., X. výzva č.2,5 a Můj klub a Program B1 - podpora Pardubického kraje.

Úspěšný vstup do KP starších žákyň

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 4, průměr je 4.75)

V neděli 7.10. jsme se vydali do Poličky, kde se mělo odehrát "opravné kolo" Krajského přeboru, po minulém prostestu jednoho ze zúčastněných družstev, kde jsme po skvělém výkonu obsadili 1. místo ve své skupině. Ale to vše bylo zapomenuto a my se mohli znovu pokusit se zopakovat minulý výsledek. A myslíme si, že sa nám to podařilo.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti tradičním soupeřkám z České Třebové. Po oba sety se nám do stavu 13:13 dařilo úspěšně se soupeřkami přetahovat o každý bod, ale potom vždy přišla "šnůra" bodů, na které jsme již bohužel nedokázali odpovědět a oba sety jsme prohráli.

Druhými soupeřkami byly hráčky Litomyšle, kterým jsme nedali moc šancí a oba sety jsme hladce vyhráli.

Po kratší pauze následovaly holky z Pardubic. První set byl ze začátku v naší jasné režii. Stav 23:16 v náš prospěch věštil poklidné dohrání vítězného setu, ale opak byl pravdou, najednou byl stav 23:24 pro soupeřky. V nervy drásajícím souboji naše holky dokázaly set dotáhnou do krásné vítězné 30. Druhý set se opět začal vyvíjet slibně. Stav 7:2 v náš prospěch, ale přišla jedna skvěle podávající hráčka a my ji nedokázali dostat z podání a jejích 12 bodů nás srazilo na kolena. Ale dobrý zisk jednoho setu.

Dále nás čekala děvčata z Poličky. Opět boj, holky hrály skvěle a získaly si výrazný bodový náskok, ale asi ztrátou naší koncentrace soupeřky začaly dotahovat. Ale cenné vítězství jsme nakonec vybojovali.

S posledními soupeřkami z České Třebové týmu B jsme neměli moc práce a v obou setech je přehráli.

Těmito výsledky jsme si zaslouženě pro příští kolo vybojovali účast v nejlepší skupině A.