Dalším významným podporovatelem lanškrounského volejbalu mládeže do 18 let je ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
A to formou projektu: Program VIII., X. výzva č.2,5 a Můj klub a Program B1 - podpora Pardubického kraje.

Sedm statečných na Divokém východě aneb v Českém poháru

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 5, průměr je 5.00)

O víkendu byly na třech místech v republice zahájeny boje starších žákyň v Českém poháru. Letos se rekordně přihlásilo více než 60 družstev a tak kvalifikace rozdělená na západ a východ probíhala v Plzni, Uherském Hradišti a Hradci Králové. Ten připadl nám a čekal nás poměrně těžký úkol probojovat se po odehrání šesti zápasů co nejvýše. Páteční marodka však nevěstila nic dobrého.

První zápas jsme hráli až v 10,30 a tak se luxusně odjíždělo až před osmou hodinou. Doma zůstala kapitánka týmu Maky, Valča jela omrknout školy, kam ostatní holky jely kouknout už v pátek, protože jinak by nás šest zdravých ani neodjelo. Na marodku se v prvním zápase přidala i Síma, která poslední týdny bojuje s ramenem a Terka se zády už v neděli hrát také nemohla. Zůstalo nám tedy do posledních dvou zápasů sedm statečných. Vrátíme se do soboty a k prvnímu zápasu. Čekaly nás holky z Dolního Újezda. Náš vstup do turnajů už známe a překvapení se nekonalo. Opět jsme hned lehce prohrávali. Naštěstí ne dlouho a holky se pomalu dostávaly do tempa. První výhra byla na světě. Čekala nás Slavia Hradec a už při rozcvičce vypadaly jejich hráčky, že zápas nebude jednoduchý. Zkrátím to. 0:8 time, 6:14 time, prohra v prvním setu. Neporadili jsme si s jejich servisem a bez útoku uspět nejde. V druhém setu už to bylo lepší, vedli jsme o pět bodů a skóre se přelévalo na obě strany. Nepřesný rozhodčí nám vůbec nepomáhal a hlavně hráčky Slavie byly lepší. Cesta do první sedmičky se začala komplikovat. A to nás čekal Kolín a zápas o druhé místo v tabulce. První set výhra, druhý prohra a zásadní byl tie-break. Naše holky makaly hned od začátku a střídaly strany za vedení 8:3. Pohlídaly si i konec setu, tím i druhý flek a boj o první nebo druhou sedmičku byl náš. Naše hra se stále zlepšovala, většina holek skákala úspěšně na servisu a zlepšil se i příjem a mohli jsme zkoušet různé útočné kombinace.

Navečer byla rozehrána semifinálová skupina a naším prvním soupeřem byly hráčky Litomyšle. Dobrý vstup do utkání, skvělý servis a soupeřky si daly 10 bodů, druhý set v podobném duchu a mohli jsme jet na ubytovnu.

V neděli naše hráčky odehrály dva zápasy. První proti České Třebové a opět vítězně a druhý rozhodující proti Havlíčkovu Brodu. Síly ubývaly, protože na hraní bylo už jen 7 hráček, ale opět už od úvodního hvizdu holky mákly a v obou setech si lehce udržovaly náskok deseti bodů. Vyhráli jsme tedy semifinálovou skupinu a postoupili do dalších kol přímo do první sedmičky východní části ČR!!!

Sestava: Áďa Martincová, Mája Klabanová, Barča Kačerovská, Sabča Šilarová, Míša Jarošová, Lucka Horáková, Verča Tylšarová, Simča Habigerová, Terka Tulisová

Lanškroun – Dolní Újezd 2:0

Lanškroun – Sl. H. Králové 0:2

Lanškroun – Kolín 2:1

Lanškroun – Litomyšl 2:0

Lanškroun – Č. Třebová 2:0

Lanškroun – Havl. Brod 2:0