Cry Tento týden není žádná služba Cry

Ostatní soutěže

Ženy - OP Ženy - OP

PřihlášeníStatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes2511
mod_vvisit_counterVčera3411
mod_vvisit_counterTento týden13570
mod_vvisit_counterMinulý týden23969
mod_vvisit_counterTento měsíc17386
mod_vvisit_counterMinulý měsíc97463
mod_vvisit_counterVše3598723
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval
RSS

mesto-lanskroun-schaeffler MU Lanškroun Schaeffler Lanškroun

Dalším významným podporovatelem lanškrounského volejbalu mládeže je ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
A to formou projektu: Program X. výzva č.2,5 a Můj klub a Program B1 - podpora Pardubického kraje.

Tak už snad kluci z Morávky ví, kde leží Lanškroun...

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 7, průměr je 5.00)

První zápas po Vánoční pauze nás čekal doma proti sebevědomému týmu z Morávky, ve kterém nastupují někteří hráči s extraligovými zkušenostmi. Začátek zápasu byl netradičně posunut na 9tou hodinu, což nám malinko hrálo do karet, jelikož ještě na podzim v prvním vzájemném zápase hráči z Morávky netušili „kde nějaký Lanškroun je a že se zde vůbec hraje volejbal“.

V prvním vzájemném zápase a vlastně také zároveň naším prvním zápasem v II. lize, přišla celkem jasná výhra borců z Morávky. Bohužel co se dělo následovně je hodně pod čarou. Nevím, ale asi má autor článku, který o nás vyšel, přehnané sebevědomí, neúctu k druhým, ale tvrzení - cituji z  článku „Volejbal muži Morávka dnes vstoupili do sezóny s výrazně posíleným týmem (teda hlavně na smečařském postu). První si naběhl Lanškroun. Že nevíte že se v Lanškrouně hraje volejbal? Nebojte, dál můžete v klidu žít s pocitem, že to ani vědět nemusíte. No smázli jsme je a přejeme jim napínavý boj o záchranu.“ a proto jsme byli na tento zápas nabuzeni více než obvykle. V šatně se bohužel dovídáme, že naše letošní posila Štěpán, měl při cestě na zápas lehčí dopravní kolizi a budeme se bez něj muset obejít. Místo Žabáka musel tedy nastoupit jeden ze zkušenějších v našem kádru a to Kuba, který se asi neskutečně dobře vyspal, protože složil, na co sáhl.   
 

V prvním zápase nám malinko ulítl start, na ukazateli se objevuje stav 1:5. Naštěstí se z této deky pomalinku dostáváme a bojovnou hrou, precizní obranou na síti a také štěstíčku na servise otáčíme nepříznivýstav na naší stranu. Klasickou bolístkou je koncovka, která asi pramení z nezkušenosti a i nyní se nám vyrovnaný stav nepodařilo proměnit ve vítězný set. Každopádně vidíme, že „ambiciózní“ tým z Morávky nebude tak jasnej favorit, jako při psaní článků na své stránky. Se stejným nasazením nastupujeme i do setu druhého. Rozjetá Lanškrounská mašina nebyla k zastavení a ve druhém setu vítězíme jasně 25:14. Třetí set a to zlomový, celou dobu vedeme, držíme soupeře pod námi a to bychom nebyli my, abychom nevymysleli excelentní kravinu, která nás následně stojí tento slibně rozjetý set. Bohužel ve čtvrtém dějství nám odchází úplně vše, nepomáhá ani skvělé střídání našeho Ruského bombardéra Иржи (čti Jířa) a mladé slibné blokařské věže Béďi a set i celý zápas prohráváme v poměru 1:3 (-23, 14, -22, -18).


Následuje přestávka na doplnění tekutin, probrání taktiky a hurá na ně!

Do druhého zápasu nastupujeme v odlišné sestavě. Na náhru nastupuje Filda, blok posílil Ivoš a na smeč Иржи, kterého mezi sebou vítáme po dlouhém zranění. V tomto zápase od začátku držíme náskok a důslednou hrou, pěknými zákroky v poli Jirky Roubala jr. a v neposlední řadě velkou úspěšností na útoku po celý zápas určujeme tempo hry. Ve třetím setu při vyrovnaném skóre přichází úspěšný trenérský tah, kde na podání přichází Jozič a sérií 5 skvělých servisů se nám daří soupeři odskočit a tím jsme mohli v poklidu dotáhnout zápas do vítězného konce, zaslouženě vítězíme 3:0(18, 21, 19). Opět děkujeme početnému zastoupení domácích fanoušků, kteří i přes to, že se tolik nevyhrává jak v loňské mistrovské sezóně, stále věří a užívají si volejbalu tak jako my. Jako velké pozitivum je, že již borci z Morávky zaručeně vědí, kde Lanškroun leží a že s námi mají do následujících vzájemných bojů počítat jako s rovnocenným soupeřem.


Sestava: Filda, Stanley, Jířa, Staša, Kuba, Čába, Jozič, Lukeš, Béďa, Ivoš, Matouš a Jirka ml.
Trenéři: Standa a Jirka st.

Pro komentování se přihlas
  • Žádné komentáře nenalezeny
 
 

Soupiska Muži A

muzi-a-soupiska

Výsledky Muži A

2018 - 2019