Dalším významným podporovatelem lanškrounského volejbalu mládeže je ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
A to formou projektu: Program X. výzva č.2,5 a Můj klub a Program B1 - podpora Pardubického kraje.

Český pohár starších žákyň

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 2, průměr je 5.00)

Tentokrát již v pátek v poledních hodinách jsme odjížděli k dalšímu kolu Českého poháru. Čekala nás dlouhá cesta až do Žatce. Počasí nám přálo, žádná kalamita se nekonala a my se mohli ve večerních hodinách ubytovat v příjemném hotelu.

Boje nás čekaly ve druhé osmičce. Některé soupeřky už jsme znali z minula a to týmy Znojma, Žatce. Z první osmičky nám spadla družstva Olympu Praha a KP Brno. Ze třetí osmičky postoupila družstva Příbrami a Frýdku-Místku.

Věděli jsme, že není lehkých soupeřů, ale i tak jsme si dali smělý úkol, udržet se pro příští finálové kolo ve druhé osmičce. Úkol to byl přetěžký, jelikož jsme odjížděli bez naší hlavní nahravačky a tak si dlouho "sedala" naše optimální sestava, ale nakonec se ji najít podařilo. Nyní už k výsledkům.

První zápas hned po ránu nás čekaly holky z Olympu Praha. Dlouhánky na síti nevěstily nic dobrého, ale  hlavně naše neuspořádaná hra přispěla k celkem jasné prohře 0:2.

Po krátké pauze jsme nastoupili proti družstvu Příbrami. A nastalo naše další velké trápení, nemohli jsme se žádným způsobem dostat do hry, dělali jsme zbytečné chyby a ne a ne se trefit do hřiště, a tak i tento zápas prohráváme docela s jasným výsledkem.

Po další přestávce, snad důsledná domluva, snad změny v sestavě holky  "nakoply" ke zlepšení hry. Začal se dařit příjem i přihrávka a my najednou mohli úspěšně útočit , tak jak to umíme a skvěle jsme si poradili s dalším soupeřem, kterým bylo Znojmo a první tři body byly na světě.

K podvečernímu utkání jsme nastoupili proti výbornému družstvu Žatce, které zatím proplouvalo soutěží velice úspěšně a hravě si poradilo se všemi soupeři. Naše hra pokračovala již ve zmíněném osvěženém tempu, ale ani to nestačilo na soupeřky, které předváděly parádní hru se skvělým servisem, rychlými útoky na síti a skvělými bloky.

Takže po náročné sobotě hurá na hotel k odpočinku, trocha zpytování svědomí a potřebou získat další body.

Po výborné snídani nás čekala děvčata z Frýdku-Místku. Naše známe soupeřky, s nimiž je to vždy přetahovaná o každý bod, jednou výhra naše, jednou jejich. První set jsme bohužel prohrály, ale vůbec ne špatným výkonem, což se ale nedá říci o setu druhém. Stav 17:13 věstil poklidný průběh do vítězství setu, zvláště tím, že jsme soupeřky tlačily šnůrou 6 bodů. Ale bohužel opět náš nepochopitelný výpadek, padaly druhé míče, atd....a ani jsme se nenadály a už tu byl konec setu 19.25. Škoda.

Posledním zápasem byl boj o všechno. To jsme věděli, jelikož naše tři body nestačily k udržení se v této skupině. Potřebovali jsme zvítězit 2:0. Do zápasu jsme vstoupili skvěle, ani v prvním ani ve druhém setu jsme soupeřkám nedali žádnou šanci a uspořádanou, bojovnou hrou se nám podařilo urvat potřebné tři body, které znamenaly setrvání ve druhé osmičce a pro příští finálové kolo dobrý výsledek k celkovému umístění v Českém poháru.

Holky určitě zaslouží pochvalu za náročný víkend.

Sestava: Sabča Šilarová, Verča Tylšarová, Bára Kačerovská, Mája Klabanová, Maky Pavlasová, Míša Jarošová, Simča Habigerová, Terka Tulisová, Lucka Horáková, Valča Švecová