Cry Tento týden není žádná služba Cry

Ostatní soutěže

Ženy - OP Ženy - OP

PřihlášeníStatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes228
mod_vvisit_counterVčera3646
mod_vvisit_counterTento týden23130
mod_vvisit_counterMinulý týden26062
mod_vvisit_counterTento měsíc53008
mod_vvisit_counterMinulý měsíc97463
mod_vvisit_counterVše3634345
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval
RSS

mesto-lanskroun-schaeffler MU Lanškroun Schaeffler Lanškroun

Dalším významným podporovatelem lanškrounského volejbalu mládeže je ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
A to formou projektu: Program X. výzva č.2,5 a Můj klub a Program B1 - podpora Pardubického kraje.

Lanškrounský zázrak se nekonal aneb V příštím roce opět budeme hrát 1. ligu juniorek

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 6, průměr je 5.00)

V letošní sezóně hrály naše juniorky 1. ligu, kde jim vypomáhaly většinou kadetky, se kterými trénují společně. Někdy bylo ale potřeba do zbraně povolat i starší žákyně, a tak cílem sezóny bylo udržet tuto soutež tak, abychom nemusely hrát baráž.

Jakým překvapením ale pro nás všechny bylo, když jsme v konečném součtu  obsadily 2. místo, jenž nás opravňovalo zahrát si 1. kolo kvalifikace do Extraligy juniorek.

Soupeř byl jasně dán - Tatran Střešovice, proto jsme v sobotu 30. 3. 2019 dopoledne vyrazili směr Praha. My, trenéři, jsme očekávali klidnou, ale bojovnou hru, protože my jsme si mohli jenom polepšit. Holky to ale zřejmě takto nepochopily a do prvního setu nastoupily hodně vlažně. Řekla bych, že působily, jako kdyby byly svázané - kazily, co se dalo. Od podání, přes příjmy, až po smeče, kterých jsme vyházely nepočítaně. Nebyly ani schopny pochytat soupeřky na bloku, takže ty si s námi dělaly, co chtěly. V poli nás převyšovaly o jednu třídu, šly po každém balóně, kdežto naše děvčata spolu nekomunikovala, skoro jako by je hra nebavila.

První i druhý set se odvíjel stejně, zabraly až ve třetím, který jsme dotáhly do vítězného konce, a věřily jsme, že se zápas dá otočit a vyhrát. I čtvrtý set se pro nás vyvíjel dobře, až jsme se toho asi zalekly a prohrály jsme 1:3.

Nic ale nebylo ztraceno, protože, pokud bychom vyhrály nedělní zápas 3:0 nebo 3:1, hrál by se tzv. Zlatý set, který by určil vítěze.

My, jejich trenéři, jsme věřili, že holky většinou nehrají špatně dva dny po sobě, a doufali jsme v malý zázrak.

V neděli ovšem na palubovku nastupovaly soupeřky v daleko větší pohodě a dobré náladě, kdežto my jsme působily opět ospale.

A to se projevilo i na hře. Začaly jsme znovu zkaženými příjmy, vyházenými smečemi a ze všech hráček, kterých na střídačce nebylo málo, nebyl nikdo, kdo by post smečaře uhájil se ctí. Na hřišti jsme se doslova trápily a nebyl to vůbec pěkný pohled pro diváky, kteří jsou zvyklí vídat nás v jiné formě.

Když to zkrátím, ani jsme si neškrtly a prohrály jsme bez většího odporu 0:3, čímž jsme definitivně pohřbily naději hrát v Lanškrouně Extraligu juniorek.

Nevím, čemu neúspěch přičíst, možná tomu, že holky měly pernou sezónu, kdy v pár hráčkách odehrály dvě výborné, ale těžké soutěže. Únava je na nich už znát, a tak je jedině dobře, že si teď juniorky od hraní na chvíli odpočinou, protože pro ně sezóna už skončila.

To kadetky ještě čeká před Velikonocemi závěrečný turnaj Extraligy kadetek, kde se probojovaly mezi 6 nejlepších týmů v republice.

Nezbývá, než držet holkám palce, a doufám, že hodíme tento neúspěch za hlavu a zabojujeme! Jak říká staré české přísloví: "Není každý den posvícení, důležité je nepo..... se z toho!"

 

Sestava: A. Martincová, N. Kulhánková, A. Chládková, T. Jozová, M. Janků, N. Winterová, N.Minaschková, P. Pavlasová, M. Žerníčková, A. Zajíčková, A. Vacková 

Foto: https://vklanskroun.rajce.idnes.cz/Juniorky/

 

Za trenéry Martina Dolečková

 

 

 

Pro komentování se přihlas
  • Žádné komentáře nenalezeny
 
 

Soupiska Juniorky

juniorky-soupiska-mala-2019-2020

Výsledky Juniorky

2018 - 2019 

2017 - 2018 

2016 - 2017