pivoSlužbu tento týden má Láďa Hajzler a Miloš Vávra pivo

Ostatní soutěže

Ženy - OP Ženy - OP

PřihlášeníStatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes1387
mod_vvisit_counterVčera3895
mod_vvisit_counterTento týden5282
mod_vvisit_counterMinulý týden21000
mod_vvisit_counterTento měsíc98820
mod_vvisit_counterMinulý měsíc112399
mod_vvisit_counterVše4566135
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval
RSS

mesto-lanskroun-schaeffler MU Lanškroun Schaeffler Lanškroun

Dalším významným podporovatelem lanškrounského volejbalu mládeže je ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
A to formou projektu: Program Můj klub a Program B1 - podpora Pardubického kraje.

Ukončení sezóny KPI žen

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 9, průměr je 4.56)

A je to tady. Letošní sezóna 2018/2019 je za námi, tak si jí společně s námi pojďte trochu zrekapitulovat.

 

   V poslední době jsme Vás, fanoušky klubu VO TJ Lanškroun a sledovatele našich stránek, s příspěvky trochu zanedbávaly. Ačkoli jsme si na začátku sezóny řekly, že budeme přidávat příspěvky pravidelněji, někdy se to prostě nepodařilo. Není se až zase tak čemu divit, když sezóna nevychází tak úplně podle představ a po některých zápasech je nálada na bodu mrazu, není vždy o čem psát.

Teď je ale sezóna u konce a my si konečně můžeme oddechnout. I když výsledky nebyly kdoví jak oslnivé, soutěž jsme udržely. Možná si někteří z vás řeknou: „No to je toho, tak udržely soutěž. To není úspěch“, ale věřte že je. Udržet soutěž především v ženské kategorii je někdy složitější, než by se mohlo zdát. Udržení soutěže je pro nás prioritou, a to ne jenom pro nás hráčky, které sezónu jako takovou odehrály, ale i pro ostatní členy týmu, které Vy (naši fanoušci) nevidíte na palubovce. Jedná se buď o funkcionáře jako takové, které na hřišti neuvidíte, ale bez jejich práce pro klub byste tam neviděli ani nikoho z ostatních hráčů, o bývalé trenéry, kteří nás dovedli ke všem našim úspěchům a umožnili nám hrát tenhle báječný sport a v neposlední řadě o hráčky, které v dané sezóně do bojů zasáhnout nemohly.

 

   Vezměme to ale pěkně po pořádku. Už od počátku sezóny bylo jasné, že to nebudeme mít jednoduché. Sezóna pro nás vždy začíná už na jaře, kdy je třeba provést jednu z nejnáročnějších věcí a to, věřte nebo ne, počítání. Vždy před tím, než se vůbec zapíšeme do soutěže je třeba se spočítat a zjistit kolik nás na další sezónu bude. V ženském volejbale a jistě i dalších sportech je tohle, tedy aspoň pro mě, každý rok chvíle největšího napětí. Je třeba aby se vyjádřily všechny hráčky, jak to s nimi bude vypadat další sezónu. Ano chápete správně narážím především na mateřské povinnosti některých hráček. Dobu, kdy hráčky odpadaly kvůli pubertálním výlevům máme, již úspěšně za sebou :). Na druhou stranu musím podotknout, že holky vzaly mateřské povinnosti zodpovědně a celkem neomylně si vytváříme vlastní tým nástupnic (pokud se nepletu bilance našeho týmu je k dnešnímu datu 3 chlapečci a 15 holčiček).

Krom těch příjemných mateřských povinností nás letos bohužel zasáhla i poměrně velká vlna zranění. Sezóny se prakticky vůbec nemohla zúčastnit smečařka Petra Marková (zranění ramene), smečařka a univerzálka Andrea Rybová (zranění chodidla), ještě před koncem první půle byla nucena přerušit smečařka Renata Paďourová (zranění ramene), těsně po startu druhé poloviny musela předčasně ukončit i blokařka a smečařka Adéla Horáčková (zlomenina v kotníku) a v neposlední řadě byla nucena jeden zápas vynechat i nahrávačka Sabina Roubalová (zranění při pokusu vařit).

 

   Mimo hráček, které na začátku sezóny musely oznámit svou letošní neúčast, nás čekalo i pár posil: Radka Skácelová (po mateřské dovolené, před MD působila v Hradci Králové), Renata Paďourová (přestoupila z TJ Žichlínek), Žaneta Matějková (přestoupila z České Třebové), Kristýna Míková (návrat po mateřské dovolené), Kateřina Rybaříková (návrat po mateřské dovolené) a v neposlední řadě náš tým posílily také hráčky, lanškrounské juniorky, Tereza Jozová, Natálie Minaschková, Petra Pavlasová a Adéla Zajíčková, kterým tímto moc děkujeme a doufáme v jejich pomoc i pro sezóny nadcházející.

 

   Letošní sezónu jsme odstartovaly zápasem s dlouhodobým lídrem tabulky Dolním Újezdem. I přes prohru byl první zápas odehraný dobře a my domů odjížděly s dobrým pocitem, že letošní sezóna bude vypadat podobně jako ta minulá a soutěž udržíme bez větších problémů. To jsme ještě netušily, jak se pleteme. Další zápasy se opravdu nedařilo a výsledky nebyly vůbec dobré, prohráváme s Moravskou Třebovou, Českou Třebovou, Litomyšlí a jeden z dvojzápasu s Pardubicemi. Následně se zdá, že jsme alespoň trochu prolomily ledy a jedeme do Svitav, bohužel je náš výkon opět nepřesvědčivý a po prvním těsně vyhraném zápase přichází opět prohra. Do haly v Lanškrouně přijíždějí Chvaletice, ačkoli je první půle sezóny skoro u konce nemají Chvaletice ani bod a jsou tak beznadějně poslední, doufáme že si zpravíme chuť i reputaci před domácím publikem, daří se a my získáme plný počet bodů. Pro další kolo naše kroky opět směřují do Pardubic a opět si přivezeme porážku. Poslední kolo první půle přivítáme doma Choceň a opět se nám podaří urvat pro sebe pouze jeden zápas. Nálada po první půlce je na bodu mrazu, beznadějně bojujeme o posledních několik míst v tabulce a antuka nás pomalu „šimrá na patách“. Je třeba jednat a to rychle. Uspořádáme „sedánek“, na kterém padne jasné rozhodnutí: „Do nové půlky se jde s čistou hlavou“, nic nevzdáváme.

 

   Druhou půlku začínáme opět s Dolním Újezdem, tentokrát je ale něco jinak. Hned první zápas Újezd porážíme a uštědříme mu tak první porážku v sezóně. Následně sice opět prohráváme s Moravskou Třebovou, ale hned v dalším zápase získáváme plný počet bodů s Českou Třebovou. Konečně se odrážíme ze dna tabulky. Pokračujeme výhrou nad Litomyšlí. Prohru s Pardubicemi se snažíme moc neřešit a už se připravujeme na další zápas. Vyplatilo se, výhra se Svitavami. A následuje náš tradiční a každoroční výpadek, jedeme do Chvaletic, které mají pouze jeden bod, ovšem jak je již Lanškrounskou specialitou po prvním zápase mají body čtyři. V druhém zápase se naštěstí srovnáme a body domů nakonec přivezeme. V dalších dvou kolech překvapíme a porážíme Pardubice v našem domácím prostředí. Ještě že tak, před posledním kolem je jasné, že Lanškroun ještě neřekl poslední slovo a soutěž udržíme, abychom si mohly příští rok napravit reputaci. Poslední kolo odehrajeme v Chocni a znovu musím podotknout, ještě že už je rozhodnuto. Hrajeme hrozně. V hale kde je něco mezi 40 až 45 °C předvádíme výkon naprostých amatérů. No, i to se někdy stane.

Jak vidíte sezóna to byla nabitá a plná zvratů. Viděly jsme nevídané, zažily nepopsatelné, prohrály neprohratelné, ale jsme, pořád tady a natěšené na další sezónu, která jak doufáme bude o dost klidnější než ta letošní.

 

Sestava: Jana Drozdová (blok, smeč), Adéla Horáčková (blok, smeč), Šárka Chládková (smeč), Eliška Jelínková (blok, univerzál), Markéta Jelínková (smeč, blok), Linda Leová (smeč, univerzál), Patra Marková (univerzál), Kristýna Míková (smeč, univerzál, libero), Iva Podhorná (smeč), Kateřina Rybaříková (blok), Andrea Rybová (smeč, univerzál), Veronika Svatoňová (libero, uneverzál), Nikola Šebrlová (libero, univerzál, smeč), Pavla Totušková (blok), Žaneta Matějková (smeč), Radka Skácelová (univerzál, libero, náhra), Renata Paďourová (smeč), Tereza Jozová (blok, smeč), Petra Pavlasová (smeč), Adéla Zajíčková (univerzál), Natálie Minaschková (smeč, univerzál), Sabina Roubalová (náhra).

 

   Děkujeme všem fanouškům, kteří nás během sezóny podporovali a chodili na domácí zápasy a doufáme, že si na nás uděláte čas i v dalších sezónách.

 

                                                           Ženy Lanškroun

Pro komentování se přihlas
  • Žádné komentáře nenalezeny