pivoSlužbu tento týden má Pítrs a Čába pivo

Ostatní soutěže

Ženy - OP Ženy - OP

PřihlášeníStatistiky

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes2776
mod_vvisit_counterVčera3878
mod_vvisit_counterTento týden18567
mod_vvisit_counterMinulý týden26438
mod_vvisit_counterTento měsíc52516
mod_vvisit_counterMinulý měsíc101176
mod_vvisit_counterVše4407432
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval
RSS

mesto-lanskroun-schaeffler MU Lanškroun Schaeffler Lanškroun

Dalším významným podporovatelem lanškrounského volejbalu mládeže je ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
A to formou projektu: Program Můj klub a Program B1 - podpora Pardubického kraje.

Berušky poprvé v KP trojek Olomouckého kraje

Email Tisk PDF
(poč.hlasování 4, průměr je 5.00)

V sobotu 11. ledna odjelo sedm statečných na první kolo KP Olomouckého kraje. V sedm hodin ráno se dodávka řinula s osádkou Eliška, Deniska, Verča, Stelinka, Žanda a trenéry Marťou se Standou směr Olomouc. Cesta probíhala v klidu, nikde žádná ledovatka a tak jsme přijeli do místní tělocvičny s dostatečným předstihem. Holčičky se rozcvičily a s mírnou nervozitou očekávaly první zápasy.

Do letošního ročníku je přihlášeno celkem 54 týmů, což je slušná řádka dětí :-). V takhle malé tělocvičně je to pro trenéry někdy pořádné peklo, když všechny děti začnou fandit, překřikovat se a hlučet.

Tato soutěž se hraje na dva sety, na čas, kdy trenéři nesmí "koučovat" a zasahovat do hry, ale pouze fandit. Holky si vše řídí sami no a ty naše se musely ještě trochu poprat se změnou pravidel, protože tady se může být v síti, přešlapovat středovou čáru a podávat  ze dvou třetin hřiště.

Týmy jsou rozděleny do 9 skupin, a protože naše borkyně v kvalifikaci vyhrály všechny zápasy, byly rovnou zařazeny do té nejsilnější skupiny. V prvním zápase proti nám nastoupil chlapecký tým, navíc nejméně o rok starší než naše Berušky. První set prohráváme, ale pak z nás padá nervozita a v druhém setu kluky porážíme rozdílem 10 bodů a zápas tak na skóre vyhráváme. Další zápas hrajeme proti smíšenému týmu dvou starších vysokých děvčat a chlapce, který byl asi větší než náš trenér :-). Dokonce se proti nám regulerně smečovalo. Ale co, i když prohra, každá zkušenost zajímavá. Třetí a čtvrtý zápas se nesl ve stejné režii. Proti nám hrály holky o dost starší, ale Berušky hrály bezvadně a takhle bojovat jsme je ještě neviděli. V posledním zápase proti nám konečně nastoupil věkově stejný soupeř, byl to boj, dokonce došlo na prodloužení, ale nakonec jsme odešli poraženi. Při jednom z posledních míčů turnaje spadla Verča tak nešťastně na zápěstí, že hned frčíme do nemocnice na rentgen. Naštěstí to sympatický pan doktor vyhodnotil pouze jako naraženinu a tak můžeme jet domů plní dojmů z nových zkušeností. 

Příště budeme hrát ve 2 výkonostní skupině, ale být na průběžném šestém místě z 54 týmů není vůbec špatné.

 

Pro komentování se přihlas
  • Žádné komentáře nenalezeny
 
 

Soupiska dívky

pripravka-divky-soupisky