VK Lanškroun

Nová volejbalová hala

úterý 7. prosince 2021 18:53
Karel Nagy

Nová volejbalová hala

Nová hala má mít rozměry na házenou (45 x 23 m), což jsou obecně ty největší možné a sloužit by měla především volejbalu a florbalu. Na plochu by se měly vejít tři volejbalové kurty, hlediště pro 250 lidí, šest šaten s toaletami a malý bar s občerstvením. Povrch haly má tvořit dřevěná palubovka, vytápění zajistí tepelná čerpadla. Výstavba je podmíněna ziskem dotace z Národní sportovní agentury, která hradí cca 70% nákladů. V našem případě by celková částka měla být do 60 mil. Kč. Nepředpokládá se, že se bude stavba realizovat v roce 2022. V příštím roce by mělo být teprve zažádáno o dotaci.

DISPOZIČNÍ ŘEŠENÍ
Objekt je funkčně dělen do dvou celků, jenž jsou taktéž hmotově rozčleněny. Větší z hmot dominující sportovnímu areálu je vyplněna samotnou multifunkční hrací plochou s tribunou a sklady. Menší z hmot v sobě ukrývá šatny, foyer a technické zázemí.
Při přístupu z jihovýchodní části areálu je území dotvořeno veřejným před prostorem s vzrostlou zelení a zasakovacím polderem vytvářející příznivé mikroklima i přes vysokou míru zpevněných povrchů z důvodu shromažďování účastníků sportovních utkání či turnajů. Skrze exteriérovou část je přímý přístup do nižší z hmot, konkrétně do vstupního foyer, v němž je umístěno sezení a recepce. Prostor, stejně tak jako zbylá část nižší hmoty je maximálně otevřena pohledům do exteriéru a tímto je propojena s přírodou a denním světlem. Z foyer je možnost vstoupit do části šaten a zázemí.
Šatny jsou provozně vymezeny dvojicí chodeb, konkrétně tedy špinavou chodbou při vstupu a chodbou čistou, jenž se následně otevírá k multifunkčnímu hřišti. Každá z šaten v sobě ukrývá hygienické zázemí a toalety pro sportovce.
Dále je zde vytvořen prostor pro zaměstnance a technické zařízení budovy, které se prostřednictvím menších celků rozprostírá napříč celou dispozicí, tak aby zabezpečila plynulý chod celého objektu.
S ohledem na maximální využití prostor v objektu je pod konstrukcí tribuny umístěno skladování sportovního vybavení.

Další aktivita

Volejbalová besídka 2022
po 19. pro 2022 19:00 - Standa Musil

Tak jsme se ve středu 14.12.2022 všichni sešli na volejbalové besídce. A bylo nás požehnaně… Děti, rodiče, trenéři - prostě všichni, co máme rádi volejbal a snažíme se jej v Lanškrouně rozvíjet a udržet jeho dlouholetou tradici. Když kouknete n...

Pozvánka na VÁNOČNÍ BESÍDKU
ne 11. pro 2022 7:02 - Standa Musil

Ahoj volejbalisti. Pojďme spolu prožít vánoční atmosféru, popovídat si, dát si punč a prostě si jen tak užít předvánoční čas.
Všichni jste srdečně zváni.
...

Na hale v novém
čt 13. říj 2022 4:49 - Marťa Dolečková

Chtěla bych touto cestou poděkovat vedení SOŠ a SOU Lanškroun a všem, kteří přestěhovali volejbalové věci z malého kumbálu na hale do velkého. Nechci na nikoho zapomenout, takže nebudu jmenovat, ale mákli jste si a my všichni ostatní moooc děku...

Každé místo je krásné, ale první je nejkrásnější
po 26. zář 2022 13:06 - Eliška Marešová

Dne 24.9.-25.9. jsme odehráli první kolo českého poháru starších žákyň v Bílovci. Za celé dva dny jsme hráli s šesti soupeři. První, s kým jsme se utkali, byl Přerov 2:0 . S nadšením z předchozího zápasu,jsme v tiebreaku vyhráli nad Ostravo...

Soustředění přípravky, kluci
ne 4. zář 2022 19:39 - Andrea Rybová

Příměstské volejbalové soustředění
 
Poslední 3 dny prázdnin kluci z lanškrounské volejbalové přípravky pilně trénovali. Také mají na co! V letošn...

Provoz na kurtech opět zahájen
út 3. kvě 2022 8:04 - Standa Musil

Kurty jsou opět zprovozněny!!!! I když nás bývá na brigády stále méně, venkovní sezóna můře začít.
Děkujeme všem chlapům, co si včera našli čas a připravili kurty tak, že se na nich dá už hrát. :-)
Děkujeme všem ženám, co uklidl...