logo

Hodnocení sezóny juniorek

úterý 18. června 2024 10:00
Michal Derych

Hodnocení sezóny juniorek

Hodnocení juniorek v sezóně 2023/2024

Začátkem srpna začala naše děvčata přípravu v počtu dvaceti hráček. Po zvládnutí soustředění a přípravných turnajů jsme zahájili mistrovská utkání v nejvyšších soutěžích kategorie U18 a U20, tedy v extralize. 

V U18 nastupovaly hráčky koncového ročníku a cíle nebyly nízké. Průběh základní části byl výborný. Dokonce po prvních čtyřech kolech z osmi jsme byli v čele extraligové tabulky. Po Vánocích jsme pořád drželi herní výkonost hodně vysoko. Přehrávali jsme soupeře velkých klubů, na hřišti nechyběly emoce a celkově panovala dobrá nálada. Jen zranění dvou hráček poznamenalo pohodu. Před závěrečným turnajem, který měl šest účastníků, jsme našli varianty, jak navázat a potvrdit tak naše výkony. Bohužel, i když se začátek turnaje výsledkově vydařil, nakonec jsme brali čtvrté místo. S odstupem času je to výsledek, který nás v této kategorii řadí do republikové špičky.

Do extraligy U20 jsme šli s cílem udržet soutěž pro naše hráčky ročníku 07/06. Stejně jako v mladších U18, i tady bylo dvanáct účastníků rozdělených do tří skupin. Po kvalifikaci a dalších čtyřech kolech jsme bojovali až ve třetí skupině, ale výkony byly dobré. Pod námi jsme pořád drželi týmy Frýdku, Prostějova a Střešovic. Právě v dalším kole hraném ve Frýdku se podařilo postoupit do druhé skupiny. Tady jsme se ještě v dalším kole udrželi a to byl klíčový krok pro záchranu soutěže. Závěr sezóny byl ještě dramatický. Ohrožené týmy posilovaly své kádry. Tady jsme nezůstali pozadu ani my. Hostování dvou hráček z Hradce Králové byl přínosem. Cíl byl tedy splněn a extraligu budeme hrát i v další sezóně.

Za zmínku stojí ještě fakt, že v klubu máme možnost hrát všechny tři nejvyšší mládežnické soutěže. Jen v nejstarší U22 bychom nebyli schopni sestavit odpovídající kádr, a tak, stejně jako vloni, půjčujeme extraligu do Šternberka.

Velké poděkování patří našim fanouškům, rodičům a sponzorům, kteří nás v našem snažení podporovali.

Další aktivita

Nábor nových volejbalistek
pá 24. kvě 2024 12:03 - VK Lanškroun

Volejbalový oddíl Lanškroun pořádá nábor holčiček ve věku 6-8 let.
Snažíme se v dětech vypěstovat radost z pohybu. Nechybí všeobe...

Lanškrounští volejbaloví odchovanci září v dresech Brna
st 12. čvn 2024 5:08 - Martin Joza

Skvělého dvojitého úspěchu dosáhli odchovanci VO TJ Lanškroun ve finále nejvyšší volejbalové mládežnické soutěže U20 a U22 v Karlových Varech a Českých Budějovicích.
V dresech SGLD BRNO vybojovali dvakrát bronzové medaile hráči z Lanškrou...

🏐 Turnaj starších žákyň - ONLINE PŘENOS 🏐
čt 30. kvě 2024 19:41 - VO TJ Lanškroun

Vítejte na stánkách VO TJ Lanškroun, kde vám budeme zprostředkovávat informace o turnaji starších žákyň. Dozvíte se aktuální výsledky jednotlivých zápasů a uvidíte fotografie z turnaje. K dispozici bude také živ...

Lanškrounská Lvíčata zahájila svoji volejbalovou kariéru
st 29. kvě 2024 10:30 - Kristýna Míková, Linda Leová

V sobotu 25.5.2024 se naše nejmenší Lvíčata zúčastnila svého prvního turnaje v barevném minivolejbale, který se konal v Lanškrouně na volejbalových kurtech. Děvčata se se svými prvními zápasy porvala s...

4. místo v Extralize kadetek U18
po 20. kvě 2024 17:03 - Zuzka Podhorná, Andy Janoušková

Finálový turnaj U18Sezóna plná napětí a úsilí vyvrcholila pro náš tým účastí ve čtyřdenním turnaji Final 6. Přestože jsme se po celou sezónu pohybovali na 1. až 2. příčce v tabulce, nakonec jsme skončili čtvrtí.
Naneštěstí nám osud ne...

MČR EX U18 v Přerově
pá 17. kvě 2024 18:39 - Šárka Chládková

Mistrovství republiky U18 2.den: Jsme ve čtyřce a budeme bojovat o medaile🥉🥈🥇Porážíme Havlíčkův Brod 3:1 👍💪🏾🏐, bereme 1.místo v tabulce a zítra nás čeká souboj s Duklou Liberec o postup do finále. Poděkování užasným lanškrou...