Kadeti

Veleúspěšný volejbalový víkend 26.- 27.3.

středa 30. března 2022 12:21
Ilona Roubalová

Veleúspěšný volejbalový víkend 26.- 27.3.

V sobotu hráli naši hoši předposlední zápas 1.ligy juniorů. Jelikož tabulku s přehledem vedeme a jeli jsme do H.Brodu, který je předposlední, tak se trenér nakonec rozhodl, že utkání odehraje jen s kadety neb jsme z H.Brodu odjížděli rovnou do Nymburku na finále Českého poháru kadetů.
Oba dva zápasy jsme celkem s přehledem vyhráli, i když jeden set jsme soupeři nakonec darovali. Kluci se přestali soustředit a začali už moc „blbnout“. Trenér je ale rychle srovnal a další set jsme již opět vyhráli a to se značným přehledem.
Lanškroun x Havlíčkův Brod 3:1 (16, -25, 8, 15)
Lanškroun x Havlíčkův Brod 3:0 (20, 15, 20)
 

Z Brodu jsme tedy v sobotu rovnou přejížděli do Nymburku na nedělní finále ČP kadetů. A musím říct, že jsme se všichni celý den volejbalem opravdu bavili :)
Před prvním zápasem jsem tedy nejdřív prokázala, že jsem asistentka na svém místě, a to když jsem Tádovi za 5 minut spíchla kraťasy a stačila napsat i hráče do zápisu. Co já ještě všechno s těmi chlapci nezažiji... :)
Prvním soupeřem nám byl Kojetín a hned naše první vítězství kluky velmi povzbudilo.
Lanškroun x Kojetín 2:0 (14, 16)
Kluky také povzbuzovaly dvě plné lavičky našich fanoušků, kteří za námi přijeli a bylo to moc milé. Fanoušků jsme vlastně měli víc než domácí :)
 

Jako druhý nás čekal právě domácí tým Nymburku a věděli jsme, že s ním pravděpodobně budeme bojovat o celkové vítězství. Když Radek Beneš, jeden z našich hlavních smečařů, hned v úvodu doskočil pod sítí na soupeřovu nohu a skácel se k zemi, tak jsem se málem skácela já s ním. Radek je ale srdcař a tak hrál dál i když jsme o tajmech kotník pořád chladili. Týmem to samozřejmě trochu otřáslo a soupeř toho začal maximálně využívat - každé podaní pak mířilo na Radka. Kluci ale předvedli, že jsou opravdoví bojovníci :)
Lanškroun x Nymburk 2:0 (23, 12)
 

Třetí náš zápas a V. Meziříčí. Kluci hrají dobře, spadla z nich (i z nás všech přítomných) nervozita a zápas si užívají na maximum.
Lanškroun x V. Meziříčí 2:0 (17, 18)
 

Poslední zápas a Praha. Tento zápas byl ze strany emocí lehce vyhrocený, ale Pražáci si za to mohli tak trochu sami. Už od prvního turnaje se k našim klukům chovali nadřazeně a ti si to samozřejmě nenechali líbit a tento poslední turnaj jim to osladili se vším všudy.
Lanškroun x Praha 2:0 (10, 19)
A tak se náš tým stal vítězem Českého poháru kadetů 2022 a odváželi jsme si ZLATÉ MEDAILE :)
 

A aby té radosti nebylo málo, tak jsme ještě v týmu dostali tři individuální ocenění.
Jířa Jehlička – nejlepší nahravač turnaje
Filip Joza – nejvíce bodující hráč
Radek Beneš – nejlépe podávající hráč
 

Trošku se nám z té slávy tedy zbláznil Dan, který vlítl po vítězném míči Kojetína nad Nymburkem na hřiště a radoval se společně Kojetínem jako kdyby byl od nich :). Chocholouška jsme nevolali jen proto, že ho to naštěstí po 10 minutách pustilo. A tak to vypadalo na celý krásný sluníčkový víkend, ale... to bychom nesměli mít trenéra bláznivého
cholerika. Cestou jsme totiž potřebovali Brňáky vysadit na vlak v Kolíně. Náš chytrý trenér si nedal navigaci a jel podle sebe. Špitla jsem sice, že H.Králové je doprava, ale trenér si to tvrdošíjně šinul na
Havlbrod... No znáte to, jsem už nějaký ten rok vdaná, a tak jsem si sice myslela své, ale mlčela a čekala... a dočkali jsme se v autě tedy všichni. To vám byl zase řev, až se „Máňa“ (volejbalový mikrobus) celá otřásala.
Že on za to nemůže a jede prostě tam odkud včera přijel...
Že jsem mu to měla říct důrazněji...
Že je na všechno sám...
A že se na to může...
No a dál už je to nepublikovatelné.
Ale já měla na krku zlatou medaili, a tak jsem se dál jen připitoměle usmívala a bylo mně stejně blaze a kluci dokonce štěstím usnuli :) „Máňa“ se cestou ještě rozklepala několikrát. No, viděli jsme ten den hodně malebných vesniček. Trenér tedy řval něco o pr**lích světa, ale my mu vůbec nerozuměli :). Vtipný na tom bylo i to, že za námi jel i druhý mikrobus řízený Jirkou Jehličkou, který v Nymburku prohlásil, že radši pojede za námi, aby někde nezakufroval a nepřijel domů dlouho. Tak takhle byl s námi doma ve 20.30 hod., tedy co by dup :):):)
 

Sestava : Jířa Jehlička /N/, Radek Beneš /S/, Filip Joza /U/, Dan Waclaw /N+L/, Tadeáš Dostál /N/, Adam Glocar /B/, Kryštof Jirásek /L/, Matyáš Pokorný /B/, Tadeáš Milichovký /S/, Lukáš Konečný /B/
Trenér : Jiří Roubal
 

V sobotu 2.4. hrají naši kluci (junioři i kadeti) v Lanškrouně na hale své dva POSLEDNÍ SPOLEČNÉ ZÁPASY. První zápas hrajeme od 12.00 hod., druhý v 15.00 hod. Přijede Znojmo, které je v tabulce druhé /my jsme samozřejmě první :)/ a tak by to měly být hezké zápasy. Proto srdečně zveme všechny naše fanoušky – přijďte nám zafandit a klukům udělat hezkou domácí atmosféru, tak jak to Vy umíte. Kantýna je samozřejmě zajištěna :)