Přípravka

BMV v Lanškrouně

čtvrtek 12. května 2022 15:57
Andrea Rybová

BMV v Lanškrouně

Turnaj BAREVNÉHO MINIVOLEJBALU LANŠKROUN

7.5.2022
 

První květnovou sobotu VK Lanškroun pořádal turnaj v barevném minivolejbalu. Minivolejbal v barvách je variace šestkového volejbalu, která umožňuje dětem mladšího školního věku hrát volejbal. Minivolejbal je určen pro děti prvního stupně základní školy a je rozdělen podle věku do barevných skupin. Nejmladší děti z prvních a druhých tříd hrají minivolejbal žlutý – přehazovanou. Starší děti hrají oranžovou variantu, kde chytají a odbíjí prsty. Následné barvy jako je červená a modrá varianta jsou již volejbalem bez chytání, určeným pro starší děti.

Turnaje, na lanškrounských kurtech, se zúčastnilo kolem 250 dětí z České Třebové, Svitav, Pardubic, Chvaletic, Žichlínku, Poličky a Lanškrouna. Jen z domácího klubu se zúčastnilo, a turnaj si zahrálo, přes 60 dětí, od nejstarších ročníků 2009 až po ty nejmladší, předškolní děti. Bylo rozdáno mnoho sad medailí a jelikož i v Lanškrouně máme velmi šikovné děti, tak si své medaile domů odnesly 3 týmy lanškrounských Lvů, 5 tým Zajíčků, 3 týmy nejmladších Myšiček a oba týmy Berušek! Právě díky těmto dětem město Lanškroun opět ukázalo, jak silnou tradici zde volejbal má.

Velké díky patří všem volejbalovým nadšencům, trenérům a rodičům, kteří s organizací pomáhali. Rodiče nám napekli buchty do kantýny, trenéři podporovali své týmy, a starší hráčky pomáhaly s pískáním a zapisováním zápasů. DĚKUJEME.

V neposlední řadě tento lanškrounský turnaj vyhnal na kurty velké množství dětí, které si užily den venku, zasportovaly si a pobavily se s vrstevníky na čerstvém vzduchu. Nakonec jim ani nevadilo, že počasí nebylo ideální a všichni tam tak trochu promokli. 

Další aktivita

Barevný minivolejbal, Letohrad
po 14. bře 2022 8:20 - Andrea Rybová

Dne 5.3 se nejmladší lanškrounští kluci zúčastnili svého prvního turnaje v barevném minivolejbale. Termín turnaje se kryl s jarními prázdninami, proto účast družstev byla nižší – bylo 6 žlutých družstev. Za Lanškroun se turnaje zúčastnila dvě d...